Традиції рідної землі – Херсонська "папороть"


Одне з найдавніших свят, яке дійшло до наших днів – це Івана Купала. Воно особливе тим, що більшість старовинних обрядів цього дня пов’язані з водою. Тому святкування проводять біля водойм, розпалюючи велике вогнище після заходу сонця. В Україні на Івана Купала люди спалювали старі та поламані знаряддя праці, що за повір'ями берегло від злих духів та негараздів.

У слов'ян існувала легенда, згідно якої тільки один раз на рік, у ніч на Івана Купала, цвіте папороть. Міфічна квітка, яка нібито дає тому, хто її зірвав незвичайні можливості. Де ж херсонцям шукати заповітну квітку? Зазвичай наша область організовує безліч фестивалів та масових гулянь до цього свята. Хтось їде ближче до річок, ставків, лиманів. Зараз досить часто можна зустріти папороть у наших Олешківських лісах. Традиційно дівчата та хлопці, великими компаніями гуляють лісом та шукають таємничу квітку, а на світанку разом повертаються додому.

Хоч поступово святкові народні вірування, втратили свою самобутність, а ворожіння і обряди перетворились більше на народні гуляння, свято Івана Купала й досі відзначається в багатьох українських містах та селах.

Команда компанії "ЕКО ЛЕНД" вітає вас зі святом та бажає міцного здоров’я і гарного відпочинку. Бажаємо, щоб сила цілющої води несла спокій та очищення. Нехай вас супроводжує святковий настрій, а купальський вогонь зігріє душу і тіло.