Користь злакових культур


Основу харчової піраміди складають злакові культури. І не дарма, адже вони є джерелом енергії, яка дуже необхідна нашому організму особливо на початку дня. Овес, ячмінь, кукурудза, висівки, жито, рис багаті на вуглеводи та клітковину і кожен з них корисний по своєму.

Пшениця - найпоширеніша злакова культура, якою засівається 17% культивованих земель світу. В залежності від сорту у ній може міcтитися від 50 до 70% крохмалю та вуглеводів; багата на рослинні жири, мінерали та вітаміни. Цікаво, що під час проростання вміст вітаміну В2 збільшується до 10 разів.

У Північній Індії гречку називають "чорним рисом", а вік цього злаку налічує близько 5000 років. Ні для кого не секрет, що вона добре поєднується як з м’ясом так і з рибою та овочами. За рахунок вмісту заліза, міді та рутину гречка допомагає циркуляції крові та сприяє загоєнню виразки шлунку.

Рис окрім великої кількості калію містить фосфор, цинк, залізо, йод та вітаміни групи В. Всі знають, що його особливо поважають у Китаї. З рисової муки народи Азії виготовляють навіть морозиво. Він наче губка здатен вбирати шкідливі речовини, токсини та шлаки, хоч в ньому майже немає жиру та відсутній холестерин.

Страви із вівсяної крупи сприяють підвищенню імунітету, нормалізують обмін речовин та знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань завдяки високому вмісту амінокислот. Вівсяну кашу вважають кращою їжею для спортсменів, адже вона швидко і надовго втамовує відчуття голоду та зберігає високий вміст енергії в організмі. Також вівсянка є природним антидепресантом.

В Україні вирощується ще багато різних злаків і ми звикли вживати їх щодня, не задумуючись про фундаментальну користь для нашого організму. Додавайте необхідну кількість зернових до свого раціону і відчуйте покращення свого здоров’я вже сьогодні. А які каші полюбляє ваша родина?