День Івана Купала


Одним із наймістичніших та особливих літніх свят та гулянь вважають Купальську ніч. Від початку часів її відзначали проти 21-го червня на день літнього рівнодення (за старим стилем). Сьогодні ж його пов’язують із "сонцем" та святкують з 6 на 7 липня.

День Івана Купала поєднав у собі стиль язичницьких обрядів та християнство, адже навіть після всенародного прийняття християнства свято не змінило своєї суті і продовжує терпимо вміщувати різні співставлення одного цілого. Прадавні родичі вірили, що у такі енергетично сильні дні сама природа наповнюється містицизмом і наділяє чудодійними властивостями трави, воду та вогонь. У цей день не одне повір’я пов’язують зі шлюбом або життєвою дорогою закоханих. А ось щось продавати, позичати та віддавати сьогодні не варто – можна залишитися у бідності цілий рік.

Усім, хто не знайшов ще квітку папороті бажаємо віднайти букет радості, здоров’я та достатку на мир та процвітання ваших родин. Нехай весь рік як купальське вогнище буде сповнений палкими почуттями, чистими мріями та цілющим потоком добрих справ. Зі святом!