Про мульчування ґрунту та його переваги
Херсонщина, як один із найпосушливіших регіонів, знову став заручником природи. Наша примхлива погода створює труднощі не тільки для людей, а й для городів, садів та полів. Нині основний шлях землеробства — це розвиток такої системи обробітку ґрунту, яка б дозволила збагатити землю вологою та збільшити вміст гумусу, втрата якого призводить до погіршення родючості. Одним із способів примноження цих умов у ґрунтах є мульчування.
Вкривання поверхні ґрунту органічним чи неорганічним матеріалом, задля захисту його від пересихання й перегріву, вже широко увійшло у повсякденну практику садівника та городника.
В чому його переваги?
- ця технологія допомагає утримувати вологу, захищаючи ґрунт від перегріву влітку та холодів взимку;
- збагачує землю азотом;
- стимулює зростання корисних мікроорганізмів;
- обмежує ріст бур’янів.
Але все ж таки, як і будь-яка технологія мульчування ґрунту має свої недоліки. Неналежне використання мульчі може призвести до перезволоження ґрунту та накопичення бур’янів Що стосується холодного періоду року – на вологих садах органічне покриття може притягувати гризунів та слимаків.
Сьогодні ви дізналися про саме поняття та його переваги, але ще існує безліч особливостей, з якими доведеться познайомитись, використовуючи цей метод. Мульчування досить корисний агрономічним прийом, що допомагає не тільки економити працю і час садівника-городника, але й покращувати стан ґрунту на його ділянці.